Informace pro návštěvníky

Vážení návštěvníci. Kostel Nejsvětější Trojice a Zvonice jsou v letošním roce uzavřeny z důvodu opravy.

Zámek Rychnov nad Kněžnou

Kolowratský zámek spolu s průčelím kostela Nejsvětější Trojice je jedním z největších a nejkrásnějších barokních celků v Čechách.

Zahájení návštěvní sezony 2021

29. květen 2021
Zahájení návštěvní sezony 2021

V úterý 1. června 2021 v 10 hodin začíná návštěvní sezona zámku v Rychnově nad Kněžnou. Novinkou letošního roku je otevření...

Zámecké adventní trhy 2020

5. říjen 2020
Zámecké adventní trhy 2020

Oznamujeme Vám, že s ohledem na nejasné podmínky stanovené pro konání hromadných akcí v souvislosti se zamezením šíření nemoci covid 19 jsm...

AKCE ZRUŠENA - Šlechtická sídla v souzně...

9. září 2020
AKCE ZRUŠENA -  Šlechtická sídla v souznění

VZHLEDEM  K  AKTUÁLNÍ  SITUACI  S OPATŘENÍMI  v souvislosti s šířením covid 19, počtem přihlášených zájemců o akci...

« »

Pro Fidelitate

7. září 2016 jsme si připomněli sto osmdesáté výročí poslední české královské korunovace, která proběhla v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Rod Kolowratů hrál při této příležitosti rovněž důležitou roli.

Hospodářství Kolowrat

lesy-265.jpg
LESNÍ HOSPODÁŘSTVÍ

Lesní hospodářství spolu s rybářstvím tvoří hlavní pilíře hospodaření od doby navrácení pozemků rodině Kolowratů Krakowských v roce 1992.

Více info...

rybarstvi-265.jpg
RYBÁŘSTVÍ

Rodina Kolowratů má více než 300 leté zkušenosti s rybářským hospodařením. Celková výměra vlastních a pronajatých rybníků je kolem 330 ha.

Více info...

palivove-drevo-265.jpg
PALIVOVÉ DŘEVO

Správa Kolowratských lesů nabízí palivové a krbové dřevo ve středisku v Karolíně u Rychnova n. Kn. Je nabízen a doporučován především buk.

Více info...

myslivost-265.jpg
MYSLIVOST

Správa Kolowratských lesů myslivecky obhospodařuje dvě samostatné honitby v Orlických horách ležící poblíž hranice s Polskem (5838 ha).

Více info...