Informace pro návštěvníky

Vážení návštěvníci. Kostel Nejsvětější Trojice a Zvonice jsou v letošním roce uzavřeny z důvodu opravy. Prozatím je uzavřena i Zámecká kavárna.

Zámek Rychnov nad Kněžnou

Kolowratský zámek spolu s průčelím kostela Nejsvětější Trojice je jedním z největších a nejkrásnějších barokních celků v Čechách.

Nezapomeňte navštívit

kavarna-360.jpg
ZÁMECKÁ KAVÁRNA

Zámecká kavárna na II. nádvoří zámku v Rychnově nad Kněžnou je otevřena od května do září denně mimo pondělí.

kostel-trojice-letni-360.jpg
KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

Zámecký kostel Nejsvětější Trojice na vrchu nad kolowratským sídlem. Silueta výrazným způsobem utváří panorama Rychnova.

zvonice-360.jpg
ZVONICE

Pozdně renesanční stavba z r. 1604. Zvon Kryštof je v současné době třetím největším funkčním zvonem v Čechách (7000 kg).

Večeře na zámku

17. červen 2020
Večeře na zámku

V pátek 24. 7. 2020 od 17 hodin si budete moci vychutnat atmosféru Kolowratského zámku v Rychnově nad Kněžnou. Letní podvečer bude vyplněn...

Šlechtická sídla v souznění (2)

17. červen 2020
Šlechtická sídla v souznění (2)

Zveme Vás na premiéru akce na zámku v Rychnově nad Kněžnou s názvem ŠLECHTICKÁ SÍDLA V SOUZNĚNÍ. Bude to příjemné setkání majitelů ryc...

fotografie opraveného zámku v Rychnově n...

1. červen 2020
fotografie opraveného zámku v Rychnově nad Kněžnou

V předchozích dvou letech byl zámek zahalen lešením a ukryt pod plachtami. Pohled na něj - nic, moc. Jenže letos je to jiné a vypadá moc he...

« »

Pro Fidelitate

7. září 2016 jsme si připomněli sto osmdesáté výročí poslední české královské korunovace, která proběhla v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Rod Kolowratů hrál při této příležitosti rovněž důležitou roli.

Hospodářství Kolowrat

lesy-265.jpg
LESNÍ HOSPODÁŘSTVÍ

Lesní hospodářství spolu s rybářstvím tvoří hlavní pilíře hospodaření od doby navrácení pozemků rodině Kolowratů Krakowských v roce 1992.

Více info...

rybarstvi-265.jpg
RYBÁŘSTVÍ

Rodina Kolowratů má více než 300 leté zkušenosti s rybářským hospodařením. Celková výměra vlastních a pronajatých rybníků je kolem 330 ha.

Více info...

palivove-drevo-265.jpg
PALIVOVÉ DŘEVO

Správa Kolowratských lesů nabízí palivové a krbové dřevo ve středisku v Karolíně u Rychnova n. Kn. Je nabízen a doporučován především buk.

Více info...

myslivost-265.jpg
MYSLIVOST

Správa Kolowratských lesů myslivecky obhospodařuje dvě samostatné honitby v Orlických horách ležící poblíž hranice s Polskem (5838 ha).

Více info...