Zámek Rychnov nad Kněžnou

Kolowratský zámek spolu s průčelím kostela Nejsvětější Trojice je jedním z největších a nejkrásnějších barokních celků v Čechách.

Nezapomeňte navštívit

kavarna-360.jpg
ZÁMECKÁ KAVÁRNA

Zámecká kavárna na II. nádvoří zámku v Rychnově nad Kněžnou je otevřena od května do září denně mimo pondělí.

kostel-trojice-letni-360.jpg
KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

Zámecký kostel Nejsvětější Trojice na vrchu nad kolowratským sídlem. Silueta výrazným způsobem utváří panorama Rychnova.

zvonice-360.jpg
ZVONICE

Pozdně renesanční stavba z r. 1604. Zvon Kryštof je v současné době třetím největším funkčním zvonem v Čechách (7000 kg).

NÁVŠTĚVNÍ SEZÓNA 2020

1. květen 2020
NÁVŠTĚVNÍ SEZÓNA 2020

Návštěvní sezona pro rok 2020 je prozatím nejasná. Přesto, že můžeme otevřít zámek návštěvníkům od 25. května 2020, my tak prozatím neučiní...

Oprava kostela Nejsvětější Trojice a spo...

21. duben 2020
Oprava kostela Nejsvětější Trojice a spojovací chodby

Dnes začalo viditelné hemžení kolem kostela Nejsvětější Trojice a spojovací chodby mezi zámkem a kostelem. Tímto byla spuštěna&nbs...

Pracovní místo na sezonu - zámecká kavár...

1. březen 2020

Sháníme do kolektivu zaměstnanců zámku v Rychnově nad Kněžnou na období od dubna do září kolegyni / kolegu do zámecké kavárny. Bli...

« »

Pro Fidelitate

7. září 2016 jsme si připomněli sto osmdesáté výročí poslední české královské korunovace, která proběhla v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Rod Kolowratů hrál při této příležitosti rovněž důležitou roli.

Hospodářství Kolowrat

lesy-265.jpg
LESNÍ HOSPODÁŘSTVÍ

Lesní hospodářství spolu s rybářstvím tvoří hlavní pilíře hospodaření od doby navrácení pozemků rodině Kolowratů Krakowských v roce 1992.

Více info...

rybarstvi-265.jpg
RYBÁŘSTVÍ

Rodina Kolowratů má více než 300 leté zkušenosti s rybářským hospodařením. Celková výměra vlastních a pronajatých rybníků je kolem 330 ha.

Více info...

palivove-drevo-265.jpg
PALIVOVÉ DŘEVO

Správa Kolowratských lesů nabízí palivové a krbové dřevo ve středisku v Karolíně u Rychnova n. Kn. Je nabízen a doporučován především buk.

Více info...

myslivost-265.jpg
MYSLIVOST

Správa Kolowratských lesů myslivecky obhospodařuje dvě samostatné honitby v Orlických horách ležící poblíž hranice s Polskem (5838 ha).

Více info...