Zámek Rychnov nad Kněžnou

Kolowratský zámek spolu s průčelím kostela Nejsvětější Trojice je jedním z největších a nejkrásnějších barokních celků v Čechách.

Nezapomeňte navštívit

ZÁMECKÁ KAVÁRNA

Zámecká kavárna na II. nádvoří zámku v Rychnově nad Kněžnou je otevřena od května do září denně mimo pondělí.

KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

Zámecký kostel Nejsvětější Trojice na vrchu nad kolowratským sídlem. Silueta výrazným způsobem utváří panorama Rychnova.

ZVONICE

Pozdně renesanční stavba z r. 1604. Zvon Kryštof je v současné době třetím největším funkčním zvonem v Čechách (7000 kg).

Tříkrálový koncert 2020

5. leden 2020
Tříkrálový koncert 2020

Zveme Vás na KONCERT TŘÍKRÁLOVÝ  v malované sala terreně u obřadní síně. Vstup z prvního zámeckého nádvoří. Koncert provede smíšený sb...

KONCERT v zámeckém kostele Nejsvětější t...

8. prosinec 2019
KONCERT v zámeckém kostele Nejsvětější trojice 2019

Rychnovský chrámový sbor a jeho hosté, Správa Kolowratského zámku si Vás dovolují pozvat na koncert, na němž zazní ČESKÁ  MŠE  VÁ...

Zámecké adventní trhy 2019

22. listopad 2019
Zámecké adventní trhy 2019

Zveme Vás srdečně za tradiční Zámecké vánoční trhy. Ty letošní se konají v sobotu 14. prosince 2019 od 9 do 17 hodin. Dům dětí a...

« »

Pro Fidelitate

7. září 2016 jsme si připomněli sto osmdesáté výročí poslední české královské korunovace, která proběhla v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Rod Kolowratů hrál při této příležitosti rovněž důležitou roli.

Hospodářství Kolowrat

LESNÍ HOSPODÁŘSTVÍ

Lesní hospodářství spolu s rybářstvím tvoří hlavní pilíře hospodaření od doby navrácení pozemků rodině Kolowratů Krakowských v roce 1992.

Více info...

RYBÁŘSTVÍ

Rodina Kolowratů má více než 300 leté zkušenosti s rybářským hospodařením. Celková výměra vlastních a pronajatých rybníků je kolem 330 ha.

Více info...

PALIVOVÉ DŘEVO

Správa Kolowratských lesů nabízí palivové a krbové dřevo ve středisku v Karolíně u Rychnova n. Kn. Je nabízen a doporučován především buk.

Více info...

MYSLIVOST

Správa Kolowratských lesů myslivecky obhospodařuje dvě samostatné honitby v Orlických horách ležící poblíž hranice s Polskem (5838 ha).

Více info...