Zámek Rychnov nad Kněžnou

Kolowratský zámek spolu s průčelím kostela Nejsvětější Trojice je jedním z největších a nejkrásnějších barokních celků v Čechách.

Nezapomeňte navštívit

ZÁMECKÁ KAVÁRNA

Zámecká kavárna na II. nádvoří zámku v Rychnově nad Kněžnou je otevřena od května do září denně mimo pondělí.

KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

Zámecký kostel Nejsvětější Trojice na vrchu nad kolowratským sídlem. Silueta výrazným způsobem utváří panorama Rychnova.

ZVONICE

Pozdně renesanční stavba z r. 1604. Zvon Kryštof je v současné době třetím největším funkčním zvonem v Čechách (7000 kg).

NÁVŠTĚVNÍ SEZÓNA 2019

23. červenec 2019
NÁVŠTĚVNÍ SEZÓNA 2019

Zámecké interiery, kostel Nejsvětější Trojice a zvonice s třetím největším zvonem v Čechách Vás očekávají. Na nádvořích ještě probíhá oprav...

´Kurz jógy před kostelem Nejsvětější Tro...

25. červen 2019

Paní Radka Dusbabová pořádá kurz jógy na travnaté ploše před kostelem Nejsvětětjší Trojice v Rychnově nad Kněžnou. Bližší informace&nbs...

VÝSTAVA V KONÍRNĚ (Hladíkova síň)

25. červen 2019

    Fotoklub Rychnov nad Kněžnou Vás zve na Výstavu fotografií. Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 27. června 2019 v 18 hod...

« »

Pro Fidelitate

7. září 2016 jsme si připomněli sto osmdesáté výročí poslední české královské korunovace, která proběhla v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Rod Kolowratů hrál při této příležitosti rovněž důležitou roli.

Hospodářství Kolowrat

LESNÍ HOSPODÁŘSTVÍ

Lesní hospodářství spolu s rybářstvím tvoří hlavní pilíře hospodaření od doby navrácení pozemků rodině Kolowratů Krakowských v roce 1992.

Více info...

RYBÁŘSTVÍ

Rodina Kolowratů má více než 300 leté zkušenosti s rybářským hospodařením. Celková výměra vlastních a pronajatých rybníků je kolem 330 ha.

Více info...

PALIVOVÉ DŘEVO

Správa Kolowratských lesů nabízí palivové a krbové dřevo ve středisku v Karolíně u Rychnova n. Kn. Je nabízen a doporučován především buk.

Více info...

MYSLIVOST

Správa Kolowratských lesů myslivecky obhospodařuje dvě samostatné honitby v Orlických horách ležící poblíž hranice s Polskem (5838 ha).

Více info...