Zámek Rychnov nad Kněžnou

Kolowratský zámek spolu s průčelím kostela Nejsvětější Trojice je jedním z největších a nejkrásnějších barokních celků v Čechách.

Nezapomeňte navštívit

ZÁMECKÁ KAVÁRNA

Zámecká kavárna na II. nádvoří zámku v Rychnově nad Kněžnou je otevřena od května do září denně mimo pondělí.

KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

Zámecký kostel Nejsvětější Trojice na vrchu nad kolowratským sídlem. Silueta výrazným způsobem utváří panorama Rychnova.

ZVONICE

Pozdně renesanční stavba z r. 1604. Zvon Kryštof je v současné době třetím největším funkčním zvonem v Čechách (7000 kg).

Noc v kostele 2017

3. červen 2017
Noc v kostele 2017

Zveme Vás na akci pořádanou ve spolupráci s Muzeem a Galerií Orlických hor dne 9. června 2017 od 18 hodin - podrobn...

Zahájení návštěvní sezony 2017

1. květen 2017
Zahájení návštěvní sezony 2017

Zámecká sezona bude zahájena v pondělí 1. května 2017. Zámek bude otevřen od 10 do 16 hodin. Poslední prohlídka začíná v...

Seminární práce o kostele Nejsvětější Tr...

30. duben 2017
Seminární práce o kostele Nejsvětější Trojice v Rychnově nad Kněžnou

Přečtěte si seminární práci Ing. Radomíra Raise (docx, 3,6 MB), památkáře odboru péče o památkový fond při NPÚ, úop v Josefově. Za souhlas s...

« »

Pro Fidelitate

7. září 2016 jsme si připomněli sto osmdesáté výročí poslední české královské korunovace, která proběhla v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Rod Kolowratů hrál při této příležitosti rovněž důležitou roli.

Hospodářství Kolowrat

LESNÍ HOSPODÁŘSTVÍ

Lesní hospodářství spolu s rybářstvím tvoří hlavní pilíře hospodaření od doby navrácení pozemků rodině Kolowratů Krakowských v roce 1992.

Více info...

RYBÁŘSTVÍ

Rodina Kolowratů má více než 300 leté zkušenosti s rybářským hospodařením. Celková výměra vlastních a pronajatých rybníků je kolem 330 ha.

Více info...

PALIVOVÉ DŘEVO

Správa Kolowratských lesů nabízí palivové a krbové dřevo ve středisku v Karolíně u Rychnova n. Kn. Je nabízen a doporučován především buk.

Více info...

MYSLIVOST

Správa Kolowratských lesů myslivecky obhospodařuje dvě samostatné honitby v Orlických horách ležící poblíž hranice s Polskem (5838 ha).

Více info...